kosmetyki dla dzieci, pielęgnacja dzieci

Pielęgnacja i ochrona delikatnej skóry dziecka

Wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia się, jakie kosmetyki dla dzieci będą najlepszym wyborem w przypadku ich pociechy. Dlaczego ta kwestia ma tak duże znaczenie? Jakich właściwości należy oczekiwać od produktów przeznaczonych do higieny i pielęgnacji delikatnej skóry dziecka?

Cechy dobrych kosmetyków dla dzieci

Większości z nas zdarza się od czasu do czasu doświadczyć reakcji alergicznej na konkretny kosmetyk. Swędząca skóra, na której pojawiła się wysypka to znak, że skład danego produktu po prostu nam nie służy. Dlatego warto wziąć pod uwagę fakt, że skóra dziecka także jest podatna na tego typu reakcje – nie tylko ze względu na jej delikatność, choć jest to oczywiście istotny czynnik. Kosmetyki dla dzieci powinny posiadać następujące właściwości:

  • Hypoalergiczny skład
  • Brak substancji naruszających barierę hydrolipidową naskórka
  • Skuteczne nawilżanie, również w przypadku kosmetyków do mycia

Jakie produkty kosmetyczne są niezbędne w codziennych czynnościach wykonywanych przy maluchu?

Gdy opiekujemy się małym dzieckiem, czynności takie jak kąpiel, karmienie czy zmiana pieluchy stają się dla nas rutyną. Nie da się ukryć, że bez sprawdzonych kosmetyków byłyby one o wiele trudniejsze. Wilgotne chusteczki oczyszczające powinny działać skutecznie, ale nie podrażniać skóry, gdyż często używamy ich do wycierania buzi dziecka po posiłku. Są one przydatne również podczas zmiany pieluchy, a nawet w trakcie zwykłego spaceru, gdy niesforny maluch się ubrudzi. Podejmując kwestię wychodzenia z dzieckiem na dwór, nie sposób nie wspomnieć o kosmetykach ochronnych z filtrem przeciwsłonecznym. Powinny się one znaleźć w każdej dziecięcej kosmetyczce.

Jakich składników szukać w kosmetykach dla dzieci?

Aby zapewnić dziecku maksymalny komfort, należy zminimalizować ryzyko podrażnienia jego skóry przez źle dopasowany kosmetyk. Składniki o działaniu odżywczym i nawilżającym dobrze sprawdzają się nawet w przypadku wrażliwej skóry, która ma skłonność do przesuszenia. Chodzi tutaj o natłuszczające oliwki oraz kremy z lipidami i panthenolem. Czasami warto sięgnąć także po nieco lżejszą formułę emulsji nawilżającej lub balsamu. Siła tkwi w prostym, krótkim składzie kosmetyku. To ważne, aby nie znalazła się na nim parafina lub silikony, czyli substancje, które mogą zapychać pory skóry oraz ją podrażniać. Jeśli interesują nas kosmetyki naturalne, zwróćmy uwagę na produkty zawierające aloes, rumianek, masło shea czy algi morskie. Istotny jest także brak zbyt intensywnej nuty zapachowej.

pieluchy

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy kupujemy dla dzieci pieluchy?

Nie zapomnijmy o pieluszkach

Wyprawkę dla dziecka kompletujemy niezmiernie szybko. Bardzo się cieszymy z pojawienia się dziecka na świecie i totalnie szalejemy. Kupiliśmy już wózek, łóżeczko jak i także fotelik samochodowy. Kolejny etap to zakup kosmetyków oraz oczywiście Huggies pieluchy. Zakup pieluszek odpowiednich jest kwestią, z którą uporać się musimy jeszcze przed pojawieniem się dziecka na świecie. Wybór jest niezmiernie duży, aż się trudno jest zdecydować. Szczególnie na początku gdy kompletnie nie wiemy na co w ogóle zwracać uwagę.

Przewijanie dziecka jest czynnością, którą wykonujemy kilka razy na dzień. Chociaż na początku sprawiać to może trudności, to już po kilku dniach rodzice stają się prawdziwymi perfekcjonistami. Potrafią niemowlę przebrać bardzo szybko nawet przewijanie dziecka w nocy nie sprawia im żadnego problemu. Jednak, aby tak było, to pod ręką musimy mieć pieluchy wręcz idealne. Dlaczego jest to takie istotne?

Pielucha do specjalnych zadań

Na początku nasze dziecko całą dobę spędza w pieluszce. Musi ona zatem być nie tylko bardzo wygodna, ale także powinna spełniać nieźle swoją funkcję. Jeśli ona będzie dobrana nieodpowiednio, łatwo o podrażnienie skóry delikatnej niemowlęcia. Zadbajmy zatem o to, aby pieluszka była naprawdę bardzo chłonna. Warto, aby posiadała wkład specjalny, który wiąże błyskawicznie wilgoć oraz także ją utrzymuje z daleka od skóry dziecka. Nie zapominajmy, że pomimo rozwiązań innowacyjnych, na jakie się decydują producenci, każda pieluszka ma pojemność ograniczoną. Trzeba zatem ją zmieniać co jakieś trzy do maksymalnie czterech godzin. By ograniczyć wszelkie ryzyko odparzeń, sprawdzić powinniśmy, czy przez nas wybrana pieluszka pozwoli skórze dziecka oddychać i go nigdzie nie będzie uciskać. Jeśli jest mało elastyczna oraz twarda, może się okazać, że niemowlę nie będzie tolerować jej. Mogą się także szybko pojawić wszelkiego rodzaju podrażnienia.

O ile sam noworodek przez większość dnia tylko i wyłącznie śpi, to o tyle niemowlę z dużą radością odkrywać zaczyna świat. Kiedy się zacznie tenże etap życia, pielucha przejdzie już prawdziwy jakościowy test. By swoje funkcje spełniała, musi być dopasowana idealnie do anatomii naszego dziecka. Ważne niesamowicie są także zapięcia. Muszą być praktyczne oraz mocne. Umożliwiają one rodzicom szybie zakładanie pieluch oraz jej wielokrotne odpinanie oraz także zapinanie. Huggies pieluchy naprawdę są bardzo dobrym wyborem. Powinniśmy jak najbardziej mieć to na uwadze. Pamiętajmy, że na pieluchach w żadnym wypadku nie się oszczędza. Stawiamy na jakość.

zabawki dla dzieci

W świecie zabawek

Pierwsze doświadczenia

Zabawki to nieodłączny element dzieciństwa. Dostarczają nowych bodźców, a tym samych zachęcają malucha do poznawania świata. Jakie zabawki zatem warto wybierać dla dziecka?

Przede wszystkim zachowajmy zdrowy rozsądek i umiar. Pamiętajmy, że nie liczy się ilość, ale jakość. Wybierając zabawki dla dziecka starajmy unikać się tych wykonanych ze sztucznych i syntetycznych tworzyw. Zabawki wykonane z naturalnych surowców są dużo bezpieczniejsze i ciekawsze dla dziecka.

Naturalne, czyli jakie?

Zabawki wykonane z naturalnych materiałów wracają do łask – są coraz chętniej i częściej kupowane przez rodziców.

Naturalne, czyli drewniane. Wybór drewnianych zabawek jest naprawdę duży. Warto podkreślić, że drewniane zabawki dla niemowląt są bardzo estetyczne i atrakcyjne wizualnie. Możemy być pewni, że nasz maluch chętnie po nie sięgnie.

Co jeszcze warto wiedzieć o drewnianych zabawkach

Zabawki wykonane z drewna są przede wszystkim bezpieczne. W przeciwieństwie do plastikowych zabawek nie zawierają szkodliwych materiałów i małych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez dziecko. Naturalne tworzywo, jakim jest drewno, jest w stu procentach bezpieczne dla malucha.

Jednak to nie wszystkie zalety drewnianych zabawek.

Estetyka wykonania

Drewno samo w sobie jest materiałem o dużych walorach estetycznych. Drewniane zabawki urzekają swą prostotą i niepowtarzalnością. Projektanci zabawek dla dzieci wiedzą, jak ważny jest aspekt wizualny. Zabawki kształtują poczucie estetyki u dziecka, a także zachęcają do poznawania kolorów, faktur i kształtów.

Świat ukryty w zabawce

Zabawka to dla malucha namiastka świata, dlatego warto zatroszczyć się, by nasze dziecko mogło poznawać świat z jak najlepszej strony, a także uczyć się do niego szacunku. Zabawki wykonane z drewna mogą służyć przez wiele lat.

Lekcja ekologii dla dziecka

Kupując zabawki dla dziecka warto kierować się również dobrem środowiska. Pokażmy naszemu dziecku, że dobra zabawa może opierać się na szacunku do przyrody.

Kształtowanie wyobraźni

Drewniane zabawki bez wątpienia kształtują wyobraźnię. Wymagają od dziecka pomysłowości i zaangażowania w zabawę. Można bawić się nimi na wiele sposobów, dlatego możemy mieć pewność, że nie znudzą się szybko naszemu maluchowi.

Zabawki na długie lata

Zabawki wykonane z drewna są zawsze modne. Prosty i uniwersalny design jest bowiem zawsze na czasie.

Bądź przykładem dla swojego dziecka

Zachęcajmy nasze dziecko do mądrej zabawy, pokażmy lepszą i ciekawszą stronę świata, by w przyszłości młody człowiek mógł dokonywać samodzielnych wyborów.